“Тиждень Банкіра”. День третій. Перегляд та обговорення фільму “Гра на пониження”.

18 травня відбувся ще один захід в рамках "Тижня Банкіра", а саме перегляд фільму "Гра на пониження".

Перегляд кінострічки дозволив з’ясувати причини виникнення фінансової кризи 2008 року і про те, як кілька людей, які зуміли задовго до його початку побачити поступово виникаючі проблеми в неймовірно складному фінансовому механізмі, заробили хороші статки, в той час як світова економіка зазнала величезних збитків. Дії фільму починаються в 2005 році, коли, здавалося б, киплячому життю і світу грошей, який постійно розвивається, абсолютно нічого не загрожувало. Колишній медик Майкл Баррі, який починав з інвестування як з хобі, а зараз є фінансовим генієм, керуючим хедж-фондом, аналізуючи ринок приходить до висновку, що американський ринок житлової нерухомості може звалитися в недалекому майбутньому. Виходячи з цих міркувань, він страхує величезні суми своїх клієнтів за допомогою кредитного дефолтного свопу. Ці дії, нехай вельми дивні і не піддаються логіці, зауважують кілька фінансистів з Уолл-Стріт, які вирішують розібратися в справжній причині фінансових маніпуляцій Баррі. Розібравшись в чому суть, їм відкрився справжній стан справ. Вони вирішують зухвало зіграти проти інших учасників ринку, розуміючи, що, якщо їх розрахунки вірні, їм світить не тільки збереження своїх активів під час наступу загального хаосу, а й можливість заробити колосальні гроші.

На перегляд фільму прийшли студенти різних курсів та й не тільки, зокрема викладачі факультету банківського бізнесу теж прийняли у цьому активну участь, за що ми їм дуже вдячні. По закінченню фільму всі отримали масу задоволення та вражень. Дякуємо всім хто прийшов!!! Було справді пізнавально і цікаво.