Від давніших грошових одиниць до сьогодення

28.02.2017р. учні 7-Б класу Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей № 9» ім. Іванни Блажкевич мали чудову нагоду побувати на цікавій екскурсії в ТНЕУ у музеї грошей.

Разом із класним керівником Царик Л. В. учні поринули в історію створення грошей на території нашої країни. Вони побачили, як виглядали грошові одиниці держави у 1917 – 1991рр., почули про історію формування паперових грошових знаків та бони Німеччини 1910-1942 рр., розглядали перші гроші незалежної України – купонокарбованці, які перебували в обігу протягом 1991-1996 рр. Не менш цікавим було побачити банкноти інших країн світу. Від давніших грошових одиниць до сьогодення – пластикових карток – електронних грошей, про цей шлях зміни купюр розповів кандидат економічних наук Рудан Віталій Ярославович.

Окрім паперових грошових знаків, діти ознайомилися із монетами, які карбувалися на території України для обміну на товари, а також із монетами, які були випущені лише для колекцій як ювілейні. Випуск їх був приурочений до певної знаменної дати.

Діти із захопленням слухали розповідь, дехто ділився інформацією про власні колекції.