«Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи»

29852615 202045927076895 1977325209 n29 березня у Львівському навчально-науковому інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» відбулася XVІІІ Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи». У конференції взяли участь близько 300 студентів, серед яких і учасники студентського наукового гуртка кафедри банківської справи факультету банківського бізнесу ТНЕУ «Банківський аналітик» - студент групи ФБС-31 Безкоровайний Євген та студент групи ФБС-42 Григор’єв Максим.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися д.е.н., доцент, директор Львівського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» Микола Вознюк та д.е.н., доцент заступник директора Львівського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» Віталій Рисін.

Пленарне засідання відкрила доповідь Тараса Яворського  на тему: «Особливості ведення підприємницької діяльності у ЄС, світові тенденції і можливості для українського бізнесу» (Lagom Int, Terry Soot); Агнія Хомутенко (Сумський державний університет) підняла питання економічних наслідків та загрози для Великої Британії внаслідок дезінтеграції; Юрій Паламар (Львівський нститут УБС) у своїй доповіді проаналізував «Інноваційні процеси у світі», а Iryna Ratych (Lviv Institute of the SHEI «Banking University») обрала тему «Blue vs Red ocean strategies: advantages and disadvantages»;  Ангеліна Журович, Вікторія Трубенок (УО «Полесский государственный университет»)  «Kраудфандинг в Беларусі і світовий досвід».

У ході тематичних засідань у секції ІII «Взаємодія банківського та реального секторів економіки. Ризики функціонування банків та фінансові стратегії в умовах посилення глобальної фінансової нестабільності» та секції I «Сучасний стан і тенденції розвитку національної й міжнародної економіки, їх вплив на функціонування фінансово-кредитної системи України» із змістовними та надзвичайно актуальними доповідями виступили Максим Григор’єв та Євген Безкоровайний.  

Зокрема, Максим Григор’єв у своїй доповіді на тему: «Вплив іноземного капіталу на фінансову стійкість банківської системи України» наголосив, що за останнє десятиріччя приплив іноземного капіталу значною мірою скоригував стратегії розвитку вітчизняних банків. Під час виступу також було зазначено основні напрямки функціонування банків іноземних банківських груп в Україні, проведено аналіз їхньої діяльність за 2014–2016 рр. та визначено особливості, переваги та недоліки їх діяльності порівняно з вітчизняними банками на основі аналізу сукупності показників.

Із доповіддю на тему: «Зарубіжний досвід процентної політики» виступив Євген Безкоровайний, який розкрив основні аспекти проведення процентної політики зарубіжних центральних банків. Студент за допомогою кореляційного аналізу продемонстрував взяємозв’язок між обліковою ставкою Європейського центрального банку та ставками за кредит комерційних банків. Також подібна операція була проведена із банківськими установами України. В кінці виступу були запропоновані рекомендації щодо вдосконалення механізмів впливу НБУ на економічний сектор країни.

Після завершення конференції учасники були нагороджені іменними сертифікатами, а найкращі доповідачі – цінними подарунками та грамотами. 

Опісля учасники студентського наукового гуртка кафедри банківської справи «Банківський аналітик»  разом з іншими учасниками конференції мали змогу побувати у визначних місцях світової архітектури міста Лева та відвідати Національний музей.

Автор: студент 4 курсу ФББ Максим Григор’єв.