Екскурсія до Музею грошей

IMG 54fa1de8fd9501ed1e98dde5058bcd16 VМузей — це місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часів, що пішли, наповнює тебе.

У середу, 7 листопада 2018 року, студенти другого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола перенеслися у минуле, де к.е.н., доцент кафедри банківської справи Я. І. Чайковський  ознайомив гостей з експозицією Музею грошей факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічного університету. Екскурсія спрямована на висвітлення історичних аспектів та підвищення рівня фінансової грамотності населення.

Екскурсовод розповів, що музейна колекція (предмети нумізматики і боністики) відображає грошовий обіг на теренах України з найдавніших часів до сьогодення та представив експозицію музею за хронологічним принципом, зокрема, починаючи від примітивних товарів, які виконували функції грошей, і закінчуючи національною грошовою одиницею сучасної України – гривнею.

Ярослав Іванович зауважив, що матеріали музею відображають більш як тисячолітню історію гривні та інших грошових знаків, які перебували в обігу в різні часи на території України. Зокрема:

• монети грецьких міст Північного Причорномор’я;
  • монети Римської імперії I – III ст. н.е.;
  • перші монети Київської Русі – срібляники;
  • срібні злитки Київської Русі (гривні) так званого «безмонетного періоду»;
  • монети країн Західної Європи XV – XVII ст.;
  • копійки Московського царства та металеві і паперові гроші Російської імперії;
  • гроші часів Української Народної Республіки 1917 – 1920 рр.;
  • грошові знаки Польщі та Німеччини;
  • радянські рублі та червінці;
  • етапи проведення грошових реформ;
  • купоно-карбованці перших років незалежності України;
  • гривні незалежної України 1996 – 2018 років;
  • колекція пам’ятних та ювілейних монет колишнього Радянського союзу;
  • колекція пам’ятних та ювілейних монет України;
  • експозиція назв грошових одиниць багатьох країн світу.

Після екскурсії Я. І. Чайковський показав презентацію на тему «Історія української грошової одиниці».

Природно, що цікава екскурсія викликала у студентів жвавий інтерес, по закінченні якої екскурсовод відповів на численні запитання щодо зменшення розрахунків готівкою та збільшення безготівкових платежів за допомогою сучасних smart-карток, безконтактних платіжних карток, електронних грошей.

Висловлюємо подяку викладачу економічних дисциплін Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Тетяні Богданівні Колісник за організацію студентів на екскурсію та Віталію Ярославовичу Рудану за допомогу в підготовці до проведення екскурсії.