Екскурсія в Ощадбанк

206У рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності, який щорічно відзначається в Україні, з метою ознайомлення зі специфікою роботи та перспективами опанування спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», освітньої програми «Банківська справа», майбутньої професії-банкіра, для студентів другого курсу факультету фінансів та обліку Тернопільського національного економічного університету була організована екскурсія в один із провідних банків Тернополя. К.е.н., доцент кафедри банківського бізнесу Чайковський Я. І.  разом зі студентами групи ФБС-21 відвідали Територіальне відокремлене безбалансове відділення № 10019/02 філії Тернопільське обласне управління АТ «Ощадбанк».

Під час екскурсії студенти мали можливість ознайомитися з особливостями роботи в банківській установі, поспілкуватися з провідними фахівцями банківської справи. Важливим для студентів стало ознайомлення з вимогами, які висуваються до банківських працівників. Це зокрема, високий рівень знань у сфері фінансів, банківської справи, обліку та оподаткування. Крім того, як наголосили керуючий відділенням Руслан Йосипович Баліцький та регіональний тренер Емілія Різник, Ощадбанк створює комфортні умови для саморозвитку кожного працівника  – є багато внутрішніх навчальних програм, курсів та тренінгів.

Керуючий відділенням Р. Й. Баліцький вказав на перспективи для студентів в «Ощадбанку». Це насамперед розгалужена мережа відділень по області, молодий колектив, який постійно розвивається. Кожного місяця з’являються вільні вакансії. Пропонуються заробітні плати близько 8000 грн., до того ж можливі премії.

Р. Й. Баліцький також наголосив, що перед початком роботи в Ощадбанку проводиться стажування, яке триває місяць. Аби отримати там роботу потрібно, насамперед, мати бажання працювати і вдосконалюватись, також необхідна мотивація до навчання і роботи. Майбутній працівник повинен володіти такими якостями: розуміння банківської справи, знання банківських категорій, цілеспрямованість, мати стимул до праці та знати комп’ютерні програми.

Регіональний тренер Е. Різник повідомила, що АТ «Ощадбанк» перебуває у державній власності, обслуговує юридичних і фізичних осіб. Він другий за розмірами активів, найбільший за кількістю відділень серед банків України. Також банк має закріплені гарантії держави щодо повного збереження грошових вкладів фізичних осіб, довірених банку.

Е. Різник провела також тренінг на тему «Як скласти резюме на роботу в Ощадбанк».

Все це викликало особливий інтерес у студентів, які могли практично відчути важливість та усі тонкощі роботи банку, зрозуміти наскільки важливо здобувати фахові знання, проходити виробничу практику, переддипломне стажування, щоб у подальшому стати висококваліфікованим фахівцем, бути конкурентоспроможним на ринку праці, отримувати належну фінансову винагороду та моральне задоволення від роботи.

Протягом зустрічі студенти задавали багато питань банківським працівникам та отримували повні компетентні відповіді щодо питань, які більш глибоко їх цікавили, зокрема щодо знання іноземної мови для роботи в банку при обслуговування клієнтів-іноземців, як правильно скласти резюме та ін.
Висловлюємо щиру подяку керуючому відділенням Руслану Йосиповичу Баліцькому, регіональному тренеру Емілії Різник та персоналу Ощадбанку за змістовну розповідь і бажаємо їм подальшого розвитку та успіху на ринку банківських послуг.

Сподіваємося, що отримані знання підвищать зацікавленість студентів в освоєнні спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», освітньої програми «Банківська справа», професії «Банкір», а банківські установи, інші фінансові посередники, підприємства у майбутньому отримають висококваліфікованих фахівців.