Як ми святкували Андріївські вечорниці

79301175 792173817920746 9080503351367434240 oВ народі говорили: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно: взимку ледь не кожного дня – свято. Однак з-поміж усіх «празників» день Андрія Первозванного був одним з найочікуваніших і найвеселіших. Недарма подекуди його називали ще «великими вечорницями». Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. За українським звичаєм, ввечері 12 грудня молодь збиралася на вечорниці, влаштовуючи на них усілякі дійства – ворожіння, забави і співи.

На забувають про українські традиції на факультеті фінансів та обліку. Саме тому у четвер, 12 грудня 2019 року, у виставковій залі ТНЕУ відбулося святкове дійство «Андріївські вечорниці – 2019».

Цієї днини хазяйкою дому, в якому відбулись новорічні вечорниці, стала тітка Солоха – гарна та розважлива господиня. Допомагали їй у цій справі викладачі та студенти факультету фінансів та обліку. Усіх присутніх працівників кафедр і студентів поділили на команди-хутори, кожна із яких представила власні сценки за українськими традиціями.

Відбувалися ігри, конкурси, котрі стосувались українських давніх звичаїв і традицій. Зокрема, виконання української пісні, яка починалась на «Ой…» та ін. І звичайно, гра Калита, яка є основною на Андріївський вечір. У конкурсі кусання калити активну участь взяли студенти і викладачі факультету. На «хуторах» причащали смачними варениками, пампушками, пирогами та іншими стравами традиційної української кухні.

Святкова атмосфера, веселощі і жарти не вщухали цілий вечір. Присутні на Андріївських вечорницях працівники, студенти, діти, запрошені гості висловлювали неймовірне захоплення у представлених сценках, смакували українські страви і були вражені організацією святкового дійства.

Висловлюємо вдячність організаторам свята, зокрема адміністрації факультету фінансів та обліку, студентському активу і всім студентам за сприяння у проведенні заходу та святкову атмосферу.

Співи, танці, небилиці –

Гарні були вечорниці!