Екскурсія для учасників військово-патріотичного гуртка Тернопільського НВК «Школа-ліцей № 6 ім. Назарія Яремчука»

87301278 1057920807900132 2448123189692203008 oУ п’ятницю, 21 лютого 2020 року, разом з керівником військово-патріотичного гуртка, вчителем хімії Тернопільського НВК «Школа-ліцей № 6 ім. Назарія Яремчука» Любов’ю  Григорівною Паланицею, к.е.н., заступником декана факультету фінансів та обліку, доцентом кафедри банківського бізнесу Богданою Богданівною Сас для учнів провели екскурсію в Музеї грошей факультету фінансів та обліку Тернопільського національного економічного університету.

Екскурсія розпочалася з представлення історичної частини експозиції Музею грошей, що складається з двох блоків:

1. Історія грошового обігу на теренах України: від монет грецьких полісів Північного Причорномор’я V-II ст. до н. е. і монет Західної Європи XV-XVII ст. до радянських грошових знаків епохи перебудови.
  2. Історія національної валюти – гривні від лічильно-вагової одиниці IX століття та срібного зливка XI-XIII ст. до перших грошей Української Народної Республіки (1917-1920 рр.) і сучасної гривні.

Учні та вчитель Тернопільського НВК «Школа-ліцей № 6 ім. Назарія Яремчука» також ознайомилися з унікальними колекціями пам’ятних та ювілейних монет колишнього Радянського Союзу та України.

Крім цього, учням школи продемонстрували плакати з елементами захисту різних видів номіналів гривні.

Особливо учнів і вчителя зацікавили брикети утилізованих 10 злотих і 100 злотих банкнот Національного банку Польщі та перевірка банкнот за допомогою портативного детектора валют.

Після закінчення екскурсії учні взяли участь у ділових іграх, що передбачали завдання з банківської справи.

У навчальній комп’ютерній аудиторії, яка обладнана за типом відкритого банку,  учням були продемонстровані наукові фільми на тему «Коротка історія грошей», «Як знищують мільярди гривень в сховищах НБУ».

Висловлюємо подяку керівнику військово-патріотичного гуртка, вчителю хімії Тернопільського НВК «Школа-ліцей № 6 ім. Назарія Яремчука» Любові  Григорівні Паланиці, к.е.н., заступнику декана факультету фінансів та обліку, доценту кафедри банківського бізнесу Богдані Богданівні Сас за організацію учнів на екскурсію, к.е.н., доценту кафедри банківського бізнесу Зоряні Казимирівні Сороківській, к.е.н., доценту кафедри банківського бізнесу Галині Михайлівні Забчук, старшому лаборанту кафедри банківського бізнесу Софії Сергіївні Куцик – за організацію і проведення ділових ігор.

Якщо Вас зацікавила можливість відвідати музей – звертайтеся на кафедру банківського бізнесу факультету фінансів та обліку Тернопільського національного економічного університету (корпус № 11, третій поверх, к. 11306).

Екскурсії організовуються для учнів шкіл, студентів коледжів, технікумів, вищих навчальних закладів і проводяться у зручний для відвідувачів час.