25383043 1503799323008471 1910975407 o11 грудня відбулося останнє у 2017 році засідання студентських наукових гуртків кафедри банківської справи «Грошова парадигма» та «Банківський аналітик». На заході були присутні: куратори гуртків к.е.н., доцент Ольга  Олегівна Іващук, к.е.н., доцент Олена Леонідівна Малахова та к.е.н., доцент Забчук Галина Михайлівна та к.е.н., ст. викладач Рудан Віталій Ярославович, а також учасники двох студентських наукових гуртків.

Розпочала захід із вступними словами голова СНГ «Грошова парадигма», студентка групи ФБС-32 Марія Дідик. Студентка висловила вдячність професорсько-викладацькому колективу кафедри банківської справи та учасникам гуртка за цікаво та корисно проведений разом час. А на завершення Марія побажала усім приємного відпочинку та веселих свят.

Куратори також були дуже вдячні студентам за активну участь в діяльності гуртків та побажали їм гарно відпочити  на канікулах і в новому році з новими силами повернутися до навчання та до наукової роботи.

Провести засідання було вирішено в одному із закладів Тернополя. Тому в неофіційній атмосфері студенти та викладачі згадали про яскраві моменти із життя гуртків та подякували один одному за плідну співпрацю та незабутні емоції, які отримали за ці півроку.

Автор: студентка 2 курсу Ярослава Ковальчук.

View the embedded image gallery online at:
http://bs.tneu.edu.ua/novyny.html#sigFreeId6fb33d8aa3

25158440 757850384416734 6831638510958862317 nСьогодні на часі питання здобуття якісної освіти та отримання високооплачуваної роботи. Відійшли в минуле роки, коли наявність диплому була потрібна лише для престижу. Диплом у ХХІ столітті – це документ, що засвідчує, що у тебе був шанс чогось навчитися, і як ти ним скористаєшся залежить лише від тебе одного, від твоєї працелюбності, бажання пізнати щось нове, вміння не змарнувати дорогоцінного часу й використати  досвід інших на свою користь.

10 грудня у Тернопільському національному економічному університеті відбувся День відкритих дверей. Юнаки та дівчата прийшли поспілкуватися з адміністрацією, деканами, директорами інститутів, студентами, випускниками, роботодавцями, щоб обрати фах та визначитися  у який заклад вищої освіти вступати.

Саме Тернопільський національний економічний університет є тим освітнім центром, де кожна молода людина набуває  знань і умінь, зростає особистісно, шукає себе у різних сферах – науковій діяльності, спорті, мистецтві, сфері студентського самоврядування.

До присутніх звернувся ректор, доктор економічних наук, професор А. І. Крисоватий: «Ви повинні обрати той університет, який допоможе вам, молоді люди, йти впевнено, цілеспрямовано життєвими стежинами й писати свою історію успіху, сходити на свою вершину. ТНЕУ – це міцна згуртована команда, яка поєднує у собі студентський запал і мудрість наставників, якісне навчання і цікаве дозвілля, престижну освіту в Україні і широкі можливості навчання закордоном, працевлаштування в українських і зарубіжних компаніях та набуття практичних навиків під час стажування, сучасна матеріально-технічна база».

Шановні випускники! Перед вами відкривається дуже широкий спектр напрямів підготовки і спеціальностей – економіка, фінанси, банківська справа, облік і аудит, міжнародні економічні відносини, юридичні науки, комп’ютерні інформаційні технології, економічна безпека, сфера документознавства та інформаційної діяльності, соціологія та психологія. Бажаємо зробити правильний вибір!

View the embedded image gallery online at:
http://bs.tneu.edu.ua/novyny.html#sigFreeIdf2bcccd9a7

image 0 02 05 dbe893e01c2c00f3e7e76087fcec3b0c64ac35377f809efbfe77fa0987124022 V29 листопада 2017 в рамках проведення тренінгів з дисциплін студенти групи ЕЕП-21 разом із викладачем к.е.н., доцентом кафедри банківської справи Стечишин Тетяною Богданівною практикувались на теренах банківської справи. Метою такого тренінгу було показати, що знання студентів, здобуті на заняттях, є затребуваними у практичному аспекті.

На занятті відбулась ділова гра «Імітаційний банк», де була змодельована ситуація практичної діяльності банку. Студенти спробували себе в ролі Голови правління банку (Культенко Ярослав), провідних топ-менеджерів банку: Голова КУАП – Ляхович Ілона, члени комітету – Торчинович Соломія та Волошин Ірина, а також працівниками фрон-офісу банківської установи: Підборочинська Надія, Обшарська Ірина та Гаврилюк Іванна. Найінтригуючим моментом під час тренінгу була зустріч працівників банку із першими клієнтами, зокрема «невдоволеною пенсіонеркою» - Мамчур Дарією, надзвичайно обізнаним користувачем банківських послуг – Мугиром Олексієм та необізнаною студенткою Капітулою Тетяною.

Заняття відбувалось у невимушеній атмосфері, студенти мали змогу відчути всі труднощі у роботі як банківського працівника так і клієнта банку, що надало їм впевненості та мотивації у майбутньому навчанні. Студенти здобули практичні навики вміння працювати з банківською документацією; приймати рішення, адекватні ситуації, а також набули навичок ділового спілкування.

View the embedded image gallery online at:
http://bs.tneu.edu.ua/novyny.html#sigFreeId264f1df7af

IMG 66497 грудня 2017 року СНГ кафедри банківської справи «Банківський аналітик» організували науковий семінар на тему: «Споживче кредитування: боргове ярмо чи фактор розвитку». Зі вступним словом виступив заступник голови гуртка Євген Безкоровайний, представивши присутніх на заході: к. е. н., доцента Чайковського Я. І. , кураторів гуртка к. е. н., доцента Забчук Г. М. та к. е. н., викладача Рудана В. Я., а також запрошеного гостя, випускника факультету банківського бізнесу, працівника «Альфа Банку» Бегмана Мар’яна.

Зокрема, Євген Безкоровайний наголосив на актуальності теми семінару для України, оскільки внаслідок останніх декількох криз у вітчизняній банківській системі споживче кредитування змінило свої стандарти та сприяло пошуку нових шляхів для вдосконалення. Із змістовними та ґрунтовними доповідями виступили учасники гуртка Олена Євсеєнко, Усова Юлія та Глухий Микола. 

Студентка групи ФБС-22 Усова Юлія презентувала доповідь на тему: «Теоретичні аспекти та особливості споживчого кредитування». Студентка наголосила, що споживче кредитування відіграє велику роль у наданні соціальних благ суспільству. Юлія навела ґрунтовну характеристику шляхів управління ризиками у споживчому кредитуванні. Контроль кредитів забезпечує виявлення на ранніх етапах ознаки того, що у позичальника виникли фінансові труднощі у їх погашенні.

Доповідь на тему: «Аналіз сучасного стану та перспективи розвитку банківського споживчого кредитування в Україні» представила студентка групи ФБС-41 Євсеєнко Олена. Вона розлого описала динаміку обсягів кредитування фізичних осіб у 2005-2017 рр. та динаміку кредитів, наданих депозитними корпораціями резидентам, нефінансовими корпораціям та домашнім господарствам протягом 2005-2016 років. Також Олена виявила основні проблеми банківського споживчого кредитування, зокрема: розвиток інфляційних процесів, зменшення реальної заробітної плати, девальвація національної грошової одиниці і т. д.

Із доповіддю на тему: «Зарубіжний досвід споживчого кредитування та можливості його впровадження в Україні» виступив студент групи ФБС-32 Глухий Микола. Доповідач зазначив, що найбільшого розвитку споживче кредитування за кордоном набуло у 20-ті роки ХХ ст. у США, Канаді, Англії та Австралії, а з середини 50-х років – у ФРН, Франції, Італії та інших європейських країнах, а трохи пізніше у Японії під впливом посилення розриву між зростаючими можливостями виробництва й обмеженими рамками платоспроможного попиту населення. Нині найвищий рівень обсягів споживчого кредитування зафіксовано у країнах Азії, на другому місці – країни Європи, на третьому – Латинської Америки. На думку Миколи, цікавим для України може стати досвід Німеччини у сфері автокредитування, де при купівлі автомобіля покупець може взяти кредит із залишковим платежем, тобто внести перший внесок, а потім виплачувати лише відсотки за користування кредитом. Решта становить залишковий платіж.

Після виступу доповідачів учасники СНГ та викладачі перейшли до доповнень та активного обговорення даного питання. Заступник голови СНГ Євген Безкоровайний висловив подяку доповідачам за ґрунтовні виступи та усім учасникам семінару за присутність та активну участь.

Автор: студентка 3 курсу Ірина Грицуняк.

View the embedded image gallery online at:
http://bs.tneu.edu.ua/novyny.html#sigFreeId5ed23c80f0

IMG 7135Важливе значення для закріплення набутих знань має їх практичне застосування. Саме тому в рамках проведення тренінгів з навчальних дисциплін у групі ФБС-41 відбувся тренінг з дисципліни «Банківська система», мета якого полягала у здобутті практичних навиків виконувати конкретну роботу працівника банку.

Перша частина тренінгу передбачала формування стратегії банку щодо напрямків пошуку і залучення клієнтів. Для того щоб ефективно займатися пошуком і залученням клієнтів, необхідно розуміти, як банк позиціонує себе на ринку і якої стратегії він дотримується. Найчастіше більшість банків переслідують одночасно три взаємодоповнюючі стратегії: зростання, конкуренції та пріоритетів.

Керівник тренінгу к.е.н., доц. Метлушко О. В. змоделювала студентам нетипову банківську ситуацію, запропонувала її проаналізувати, зважити всі ризики та  вигоди для банку, зробити розрахунок рентабельності клієнта. Завдання полягало в тому, щоб провести дискусію щодо дій банківських працівників та керівництва банку і виробити оптимальне рішення. При вирішенні ситуації студенти мали врахувати, щоб банку важливо  не втратити клієнта і в той же час, по можливості, максимально врахувати інтереси банку.

Дискусія була організована таким чином, що в обговоренні брали участь прихильники і противники залучення такого клієнта в банк. В результаті ґрунтовного обговорення ситуації студенти змоделювали оптимальну стратегію банку щодо клієнта, врахували усі можливі ризики від такої співпраці і сформулювали рішення, що банку варто застосувати програму лояльності, співпрацюючи із клієнтом. Таким чином банк отримає позитивний фінансовий результат від такої співпраці.

Друга частина тренінгу стосувалася вироблення практичних навиків щодо розрахунково-касового обслуговування, адже значний обсяг роботи працівників банку полягає у виконанні розрахункових документів клієнтів. Безготівкові розрахунки проводяться на підставі розрахункових інструментів як на паперових носіях, так і в електронному варіанті. Завдання працівника банку, перш за все, полягає у перевірці правильності заповнення платіжних документів відповідно до вимог чинного законодавства. Тому О. В. Метлушко запропонувала студентам заповнити бланки первинних документів. Вони під керівництвом викладача заповнювали реквізити бланків платіжного доручення, платіжної вимоги-доручення, платіжної вимоги  та розрахункового чека.

Сподіваємося, що така форма тренінгу була корисною для студентів і здобуті знання та навики у ході вивчення дисципліни «Банківська система» вони зможуть застосовувати на практиці.

View the embedded image gallery online at:
http://bs.tneu.edu.ua/novyny.html#sigFreeId3f4ccc2c29