Вийшла з друку монографія колективу авторів кафедри банківської справи

2 2Dzyublyuk O.

Transformation of the banking system in the context of global challenges : monograph / edited by Doctor of Economics, professor, Oleksandr Dzyublyuk. – Vienna : Premier Publishing s.r.o. Vienna, 2018. – 354 с.

This monograph is devoted to the challenges in Ukrainian banking system taking into consideration the peculiarities of economic crisis and global factors affecting banking institutions. The topical issues of funding base and management of bank funds are analyzed. A particular attention is paid to a global impact assessment on economy in the context of foreign investments into Ukrainian banking system. The effectiveness of antirecessionary measures and ways to minimize the impact of the crisis-like phenomena on the banking system of the country are considered. The case study of bank lending to the real sector of the economy as a reason for economic growth is emphasized. The world and domestic experience of monetary policy implementation in terms of impact on the stability of the banking system is summarized.

Scientists, experts in banking, postgraduates and students studying Economics, and everybody interested in current problems facing the banking in Ukraine and in the world will find value in this monograph.

 

Дзюблюк О. В.

Трансформація банківської системи у контексті глобалізаційних викликів: монографія / за ред. д.е.н., проф. О. В. Дзюблюка. – Vienna : Premier Publishing s.r.o. Vienna, 2018. – 354 с.

Монографію присвячено дослідженню найважливіших проблемних аспектів функціонування банківської системи України з урахуванням особливостей розгортання фінансово-економічної кризи та глобалізаційних факторів впливу на діяльність банківських установ. Проаналізовано актуальні проблеми формування ресурсної бази банків та управління банківським капіталом. Особливу увагу приділено оцінці впливу глобалізації на економіку в контексті участі іноземного капіталу в банківській системі України. З практичного боку розглянуто ефективність антикризових заходів у фінансовій сфері та шляхи мінімізації впливу кризових явищ на роботу банківської системи країни. Значне місце відведено дослідженню проблем активізації кредитування банками реального сектору як передумови відновлення економічного зростання. Узагальнено світовий і вітчизняний досвід реалізації монетарної політики з точки зору впливу на стабільність банківської системи.

Монографія розрахована на наукових працівників, фахівців банківських установ, аспірантів та студентів економічних спеціальностей, усіх, хто цікавиться актуальними проблемами сучасного стану і розвитку банківської справи в Україні і в світі.

View the embedded image gallery online at:
http://bs.tneu.edu.ua/novyny.html#sigFreeIdea098d0862

Інтерв'ю к.е.н., доц. Галіцейської Ю. М. газеті "Наш день"

galУ зв’язку з останніми подіями в Україні – введенням воєнного стану в 10 областях, ажіотажем на валютному ринку і очікуваннями більшості українців чимало банків вирішили залучати вкладників підвищенням процентних ставок. На актуальні запитання «Нашого ДНЯ» відповідає кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету Юлія Миколаївна ГАЛІЦЕЙСЬКА:

https://nday.te.ua/ternopilskyj-ekonomist-yuliya-halitsejska-dovira-do-natsionalnyh-hroshej-zrostaje/

Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!

rizdvoДорогі друзі!

Від усього серця вітаємо Вас із світлими й радісними святами – Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай рік, що минає, забере усі негаразди, марні хвилювання та сумні спогади, а залишить лише гордість за вірно обраний шлях! Бажаємо Вам щастя і радості, віри і благополуччя! Нехай ці чудесні свята принесуть любов та світло у Вашу родину, щирість та добро у взаємини! Бажаємо, щоб для втілення життєвих задумів завжди вистачало здоров’я, натхнення, можливостей та енергії!

Проведіть ці свята казково, у приємному товаристві, у колі друзів, найрідніших та наймиліших Вашому серцю людей. Нехай вони завжди будуть поруч у році прийдешньому! Зичимо здоров’я, миру, поміркованості Вам і Вашим рідним у поступах на життєвих дорогах. Нехай господня ласка зігріває Вас і навчає щастя.

Христос Рождається!

«Трансформація, інновації та фінансова стійкість банківської системи»

roundtableУ середу, 26 грудня 2018 року, з ініціативи професорсько-викладацького складу кафедри банківської справи відбувся круглий стіл на тему: «Трансформація, інновації та фінансова стійкість банківської системи».

Модератор заходу к.е.н., доцент Іващук Ольга Олегівна у вступному слові зазначила: «Зміни, що відбуваються в економіці України, кардинально впливають на напрями і темпи розвитку банківської системи, яка набуває ознак динамічності та конкурентоспроможності. У сучасних умовах оцінка фінансової стійкості банків – задача, яку намагаються вирішувати державні органи, банки та комерційні організації. Особливої актуальності набувають питання оцінки фінансової стійкості банків у період трансформації та активізації інноваційних процесів у банківській сфері, які прямо впливають на забезпечення стабільного функціонування банківської системи».

Із доповіддю на тему: «Розвиток інновацій у банківській системі» виступила к.е.н., доцент Забчук Г. М. Зокрема, вона зазначила, що нині в банківській сфері загострюється необхідність активного впровадження інноваційних банківських продуктів і послуг. Банківські інновації не лише дозволяють залучити клієнтів, вони також підвищують рівень конкурентоспроможності банку, сприяють задоволенню потреб клієнтів, що швидко змінюються під впливом науково-технічного прогресу.

Галина Михайлівна дослідила хронологію розвитку найсуттєвіших банківських інновацій та їхні найважливіші глобальні тенденції останніх років, серед яких виокремила такі напрямки: монетизація даних, соціальна цінність, робототехніка,  розважальні транзакції, постійна доступність, інтернет банкінг, безкарткові розрахунки, банківництво без банків. Доповідач також розповіла про основні складові глобальних банківських інновацій та детальніше зупинилася на основних напрямах українських банківських інновацій останніх років. Цікавою також була інформація про унікальні новинки, які вже увійшли в наше життя – це розрахунки за допомогою безконтактних платежів; спрощені грошові перекази і платежі; можливість оформити кредит через термінал; кредит, який можна отримати за допомогою SMS запиту; віртуальні онлайн-консультанти (чат-боти); біометричні технології та ін.

К.е.н., доцент Галіцейська Ю. М. у доповіді на тему: «Фінансова стабільність банківської системи України» зосередила увагу присутніх на оцінці сучасного стану вітчизняної банківської системи, провівши критичний аналіз основних показників діяльності банків України за  останні роки. Юлія Миколаївна зазначила: «Перспективи покращання фінансової стабільності банківської системи та її ефективного функціонування будуть залежати від наступних факторів: темпи економічного зростання України, глобальні системні загрози, виплати за зовнішніми боргами, геополітичні загрози, вибори, збереження незалежності НБУ, посилення регуляторного тиску».

Окрім перерахованих факторів, є і низка внутрішніх проблем банківської системи, окреслених у нещодавно затвердженій «Стратегії макропруденційної політики НБУ». Ці системні загрози роблять банки вразливими до дії зовнішніх системних шоків. До них доповідач віднесла високу частку державного капіталу в системі, рівень токсичності кредитів, доларизацію, коротку строковість депозитів, низьку операційна ефективність та продуктивність банків, посилення конкуренції з боку fintech-компаній і сфери тіньового банкінгу, високу концентрацію кредитних ризиків і проблемність позичальників, стрімкий ріст споживчого кредитування без відповідного росту корпоративного сегменту.

Заслухавши доповіді, присутні продовжили обговорення теми круглого столу. Підсумувала дискусію модератор  О. О. Іващук, подякувавши доповідачам за цікаві та змістовні виступи.

 

Інтерв'ю к.е.н., доц. Чайковського Я. І. газеті "Наш день"

512x512bbУкраїнці відтепер можуть відкривати банківські рахунки, не виходячи з дому. Запрацював механізм BankID, який дозволяє здійснювати понад 70 адміністративних та банківських послуг дистанційно. Детальніше про цю нову для наших співвітчизників банківську послугу розповідає кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету Ярослав Іванович ЧАЙКОВСЬКИЙ.

https://nday.te.ua/ternopilskyj-ekonomist-yaroslav-chajkovskyj-posluha-systemy-bankid-pryzhyvetsya-sered-ukrajintsiv-osoblyvo-sered-molodoho-pokolinnya/